poniedziałek, 6 września 2021

Informacja z Zebrania z Rodzicami

Prosimy o zapoznanie się ze Statutem przedszkola oraz regulaminami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej
(dokumenty do pobrania: strefa rodzica → dokumenty)

Informujemy o konieczności zapoznania się z poniższą procedurą bezpieczeństwa:

Procedura zapewnienia bezpieczeństwa oraz organizacji i funkcjonowania Publicznego Przedszkola nr 2 w Czańcu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

W godzinach 8.00-13.00 pobyt dla wszystkich dzieci jest bezpłatny. Opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego dla dzieci 3, 4, 5 letnich w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Dzieci sześcioletnie – brak opłaty za pobyt.

Stawka dzienna żywieniowa w tym roku szkolnym wynosi 7 zł:

2,00 zł śniadanie

3,50 obiad

1,50 zł podwieczorek

We wrześniu każde dziecko otrzyma kod, na podstawie którego będzie można sprawdzić wysokość odpłatności za żywienie i świadczenia przedszkolne. Kwota należności będzie umieszczana na naszej stronie przedszkola w zakładce strefa rodzica  - odpłatność do 7 dnia miesiąca.

Płatności do 15 następnego miesiąca. Bardzo prosimy o dokładne, terminowe wpłaty.

Rodzice zainteresowani finansowaniem posiłków dla dzieci mogą składać wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Porąbce.

W najbliższym czasie zostane podana informacje o ofercie ubezpieczeniowej dla dzieci.

Rodziny wielodzietne (3 lub więcej dzieci poniżej 18-go roku życia), zainteresowane skorzystaniem z częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat za pobyt swojego dziecka w przedszkolu, mogą złożyć stosowny wniosek w przedszkolu.

Na terenie placówki organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

W przedszkolu funkcjonuje system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu. Jedną kartę otrzymuje Rodzic nieodpłatnie. Istnieje możliwość domówienia dodatkowych  kart zbliżeniowych do ewidencji pobytu dzieci w przedszkolu w kwocie 5,00zł. Zainteresowanych Rodziców prosimy o zgłoszenie tej informacji w biurze przedszkola do 8 września.

Szczegółowe informacje związane z ustaleniami Rady Rodziców  zostaną podane w najbliższym czasie.

W grupie średniaków  "Krasnale" i "Misie" składka na karty pracy w wysokości 135,00 zł.
W grupie  starszaków "Słoneczka" kładka na karty pracy w wysokości 110,00 zł.
Prosimy o wpłatę do dnia 15 września br.

Dzieci 3,4 letnie

W podpisanym materiałowym worku podpisane pantofle, dobrze trzymające stopę.

W podpisanym materiałowym worku zamienne ubranka.

W podpisanym materiałowym worku o wymiarach ok. 100 cm x 60 cm mała poduszka typu "Jaś"i kocyk.

Dzieci 5,6 letnie

W podpisanym materiałowym worku podpisane pantofle, dobrze trzymające stopę.

W podpisanym materiałowym worku zamienne ubranka.

W podpisanym materiałowym worku podpisana koszulka i spodenki/getry na gimnastykę (kolorystyka dowolna;)