poniedziałek, 17 stycznia 2022

Publiczne Przedszkole nr 2 w Czańcu realizuje priorytet 3

„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”

W naszym przedszkolu wiemy, że kluczem do wiedzy jest czytanie. Nawyk i potrzeba lektury muszą powstać w dzieciństwie. Mając tą świadomość nasze przedszkole bierze udział w Narodowym Projekcie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest to jeden z największych i najważniejszych programów wieloletnich zaprojektowanych i wdrożonych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i realizowanych we współpracy z MEN, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. W ramach programu zostało nam przyznane wsparcie finansowe w formie dofinansowania zakupu nowych pozycji książkowych dla dzieci. Udzielone wsparcie zostało przeznaczone na zakup nowości czytelniczych oraz działań promujących czytelnictwo. Księgozbiór przedszkola zwiększył się o nowe książki, które wzbogaciły grupowe kąciki w sali każdej grupy. Nauczyciele naszego przedszkola często przeprowadzają zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem nowych pozycji książkowych oraz prowadzą „Popołudnie z bajką i baśnią” - codzienne słuchanie książek czytanych przez nauczyciela. W przedszkolu prowadzona jest również akcja Wędrująca książka, dzięki której dzieci mogą wypożyczać nowe książki i razem z rodzicem wspólnie czytać w domu. W ramach projektu w nadchodzącym semestrze czeka na nas wiele atrakcji i przedsięwzięć, dzięki którym nasze przedszkolaki będą mogły dalej rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.