środa, 7 września 2022

Informacje z zebrania dla Rodziców.

Telefony kontakowe:

Budynek Główny: 33 810 91 28, 505 451 300

Oddział Zamiejscowy: 502 902 814

Prosimy o zapoznanie się ze Statutem przedszkola oraz regulaminami oraz procedurami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej
(dokumenty do pobrania: strefa rodzica → dokumenty)

W godzinach 8.00-13.00 pobyt dla wszystkich dzieci jest bezpłatny. Opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego dla dzieci 3,4,5 letnich w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Dzieci sześcioletnie – brak opłaty za pobyt.

Stawka dzienna żywieniowa w tym roku szkolnym wynosi 9 zł:

3,00 zł śniadanie (pierwsze śniadanie + owoc na drugie śniadanie)

4,00 obiad

2,00 zł podwieczorek

Płatności do 12 następnego miesiąca. Bardzo prosimy o dokładne, terminowe wpłaty.

Każde dziecko końcem września otrzyma kod, na podstawie którego będzie  można sprawdzić kwotę do wpłaty.
Informacja o odpłatności na podstawie kodu umieszczana będzie na tablicy infromacyjnej i stronie internetowej przedszkola do 7 dnia kolejnego
 miesiąca (np. informacja o płatności za wrzesień do 7 października).

Zgłaszanie nieobecności dziecka do godziny 13.00 dnia wcześniejszego. Po weekendzie lub innym dniu wolnym  do gdziny 7.00.
Nieobecności można zgłaszać telefonicznie pod numerem 33 810 91 28, przez sms pod numerem 505 451 300 lub meilowo na adres przedszkole2czaniec@gmail.com

Rodzice zainteresowani finansowaniem posiłków dla dzieci mogą składać wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Porąbce.

W przedszkolu działa Rada Rodziców.

Z funduszy gromadzonych przez Radę Rodziców (min. wpłaty Rodziców tzw. składka) planuje się min.:

• zakup przyborów plastycznych oraz innych materiałów do zajęć z dziećmi:

• organizację różnych przedszkolnych wydarzeń, imprez, uroczystości (np. Dzień Przedszkolaka, Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka, Mikołajki, Dzień dziecka, Pożegnanie Starszaków, comiesięczne urodzinki;

• zakup paczek, upominków dla dzieci;

• doposażenie grup w zabawki.

Serdeczne podziękowanie za zaangażowanie, pracę i poświęcony czas Radzie Rodziców działającej w mininym roku szkolnym.

Będzie możliwość ubezpieczenia dzieci - dokładne informacje zostaną podane po spotakniu Rady Rodziców, która wybierze firmę ubezpieczeniową spośród przesłanych ofert.

Rodziny wielodzietne zainteresowane skorzystaniem z częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat za pobyt swojego dziecka w przedszkolu, mogą złożyć stosowny wniosek w przedszkolu.

Na terenie placówki organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna (logopeda, psycholog, pedagog specjalny).

Pojawiła się godzina dostępności dla Rodzica. Na początku miesiąca na tablicy ogłoszeń umieszczany będzie grafik -  zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt telefoniczny  z biurem przedszkola w celu zapisania się na spotkanie.

W przedszkolu funkcjonuje system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu. Jedną kartę otrzymuje Rodzic nieodpłatnie. Istnieje możliwość domówienia dodatkowych kart zbliżeniowych do ewidencji pobytu dzieci w przedszkolu w cenie 5,00zł lub breloków w kcenie 2 zł. Zainteresowanych Rodziców prosimy o zgłoszenie tej informacji w biurze przedszkola do 9 września.

Dzieci 3 letnie

W podpisanym materiałowym worku podpisane pantofle, dobrze trzymające stopę.

W podpisanym materiałowym worku zamienne ubranka.

W podpisanym materiałowym worku o wymiarach ok. 100 cm x 60 cm mała poduszka typu "Jaś"i kocyk.

Dzieci 4,5,6 letnie

W podpisanym materiałowym worku podpisane pantofle, dobrze trzymające stopę.

W podpisanym materiałowym worku zamienne ubranka.

W podpisanym materiałowym worku podpisana koszulka i spodenki/getry na gimnastykę (kolorystyka dowolna;)