czwartek, 15 września 2022

Projekty/programy edukacyjne

W tym roku szkolnym dzieci biorą udział w następujących projektach/programach:

Grupa Pszczółki i Misie - Ogólnopolski projekt edukacyjny "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"

Informacje o projekcie
Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz, który zabiera głos w wierszykach z książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem), jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak
znaleźć przyjaciół, co robić w czasie choroby), jak radzić sobie w niektórych sytuacjach (jak pokonać nudę), jak odnaleźć się w świecie (jak zadbać o przyrodę, jak pokonać nieśmiałość, jak pokonać niecierpliwość,
czy warto być dorosłym).

Grupa Smerfy i Krasnale Projekt edukacyjny „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”

Informacje o projekcie

Celem projektu między innymi będzie propagowanie dawnej literatury dziecięcej oraz zwrócenie uwagi na rolę wróbli w naszym życiu.

Grupa Słoneczka Ogólnopolski program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Informacje o programie

Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci uczestniczyć będą w w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.